TurizmIndex.com

 Ana sayfaYenilerOtel / Pansiyon EkleBize UlaşınAçılış Sayfası YapFavorilere Ekle  

Pembe Köşk Restaurant

Adı / Ünvanı : Pembe Köşk Restaurant 

Web Adresi : http://www.pembekosk.com.tr 
Hit : 26699 
Kısa Açıklama : Türk Mutfağını,Türk Konağını ve Türk Müziğini” tüm konukları ile paylaşan Pembe Köşk bir Restaurant & Cafe olmaktan fazlasını sunarak hizmet verdiği 200 yıllık tarih ve kültür mirası mekanıyla konuklarına muhteşem dakikalar yaşatıyor. 
New Page 2

Detaylı Bilgi :

 

İZMİT’TE 200 YILLIK YAŞAYAN TEK TARİH VE KÜLTÜR MİRASI Pembe Köşk

 

Türk Mutfağını,Türk Konağını ve Türk Müziğini” tüm konukları ile paylaşan Pembe Köşk bir Cafe & Restaurant olmaktan fazlasını sunarak hizmet verdiği 200 yıllık tarih ve kültür mirası mekanıyla konuklarına muhteşem dakikalar yaşatıyor.

 

Pembe Konak; Ermeni Milleti''nden Ardeçes zevcesi Losika''dan hazineye nakil Manastır Muhavirler''inden Mehmet Efendi''nin oğlu avukat Tevfik Bey''e tahsis edilen bir yapıdır. Bu durum 08.06.1933 tarihli kayıtlardan anlaşılmaktadır. Binanın yapım tekniği aynı dönem yapılarından olduğundan tarihleme 19. yüzyıl olarak belirlenir. Yapı bodrum üstüne üç kattan teşekkül etmiş olup, ahsah üzeri bağdadi sıvadır. Pencereler giyotin özelliktedir. İkinci kat dışa çıkmalı olup eli böğründeler ile desteklenmiştir. Pembe boyalı olduğundan “ Pembe Köşk “ ismi verilmiştir.

 

Pembe Köşk 19. Yüzyılda Osmanlı Mimarisi’nden hazineye devredilmiş, belli aşamalar sonrası özel idare tarafından restore edilerek bugünkü halini alarak 03.07.1987 gün ve 3448 sayılı karar ile Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür ve Tabiat mirası olarak tescil edilmiş ve Mayıs 1999 tarihinden itibaren Kocaeli Valiliği tarafından  Cafe & Restaurant olarak hizmete açılmıştır. Mayıs 2002 Tarihinden itibaren ise Mehmet Ertekin tarafından işletilmektedir.

 

İzmit’e yolu düşen herkese kapılarını açan, Haftanın 7 günü 08:30 - 24:00 saatleri arasında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile, özel gün ve geceleriniz için siz müşterilerine, 200 yıllık tarihi mekanda, sevdiklerinizle özel odalarda sıcak bir ortamda, isteklerinizi de düşünerek hazırlanan özel mönülerle, her akşam 19:00-22:00 arasında sunduğu canlı fasıl keyfi ile güler yüzlü, duyarlı, ilgili, istekli ve uzman personeli ile; temiz, leziz ve unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı Mutfağı’nı tüm konuklarının hizmetine sunuyor.

 

Cafe & Restaurant olmanın ötesinde; tarihi örgüsü, iç dizaynı ve aynı zamanda çağdaş hizmet anlayışı içerisinde 19. yüzyıl atmosferini siz müşterilerine yansıtma ilkesiyle yoluna hızla devam eden Pembe Köşk, her türlü gelir grubuna da hitap eden ekonomik fiyatlarıyla da benzerlerinden de büyük dikkat çekiyor. 6.000.000 TL ile 22.000.000 TL arasında değişen menü fiyatları ile ayrıca müşterilerine günlük balık çeşitleri ile de alternatif lezzetler sunuyor.

 

İş dünyasına yemekli toplantılar, günün her saatinde yapılabilecek özel toplantılar, Bayanlar için gün toplantıları, Doğum günü, evlilik yıldönümü gibi kutlamalar, “Özel yemek siparişi” verme olanağı, özel durumlarda, bulunduğunuz yerden taksi ile aldırılma hizmetlerinin tümünü müşterileri için sunan Pembe Köşk, Osmanlı’nın klasik Ebru ve Tezhip sanatının seçkin örneklerini de aynı zamanda müşterileri için satışa sunuyor.

 

 “Osmanlı Şerbeti”

Osmanlı Mutfağının unutulmaya yüz tutmuş renklerinden biri olan Osmanlı Şerbeti”ni yeniden gün yüzüne çıkaran ve Kocaeli Halkıyla buluşturan Pembe Köşk yetkilileri şerbetin kalitesini hiç bozmadan ürettiklerini söyleyerek konuklar tarafından da büyük ilgi ile karşılandığını belirtti. İçeriğinde Hint Hurması, Defne Yaprağı, Tarçın, Karanfil ve Reyhan gibi şifalı bitkiler bulunan ve bir çok hastalığın da kurtarıcısı durumunda olan bu mucize içecek Kocaeli ve çevresinde sadece Pembe Köşk’te imal ediliyor.

 

“Her Akşam Canlı Fasıl..”

Pembe Köşk hizmet verdiği 2 yıldan bu yana her akşam 19:00-22:00 saatleri arası sunduğu canlı fasıl keyfi ile konuklarını adeta büyülüyor. Ud ve Mızraplı Tambur enstrümanlarıyla Türk Sanat Müziği’nin en seçkin fasıl formatlarına ağılık verilen müzik ziyafetinde konukların istekleri doğrultusunda güncel ve fantezi eserlere de yer veriliyor. Pembe Köşk alkolsüz olmasının yanı sıra İzmit ve bu bölgede bulunabilecek ilk ve tek mekanlardan da bir tanesi.

 

“Cumartesi & Pazar Açıkbüfe Kahvaltı”

Her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri saat 08:00 – 13:00 arası yaklaşık 20 çeşit kahvaltılık yiyecekleriyle tüm müşterilerine kusursuz hizmet sunan Pembe Köşk’ün bu Brunch keyfi sadece 8.000.000 TL.

 

“Bayanlar Gün Toplantıları”

Hanımların rahat bir ortamda, özel odalarda grup şeklinde gün yapabilme özelliğini sunan Pembe Köşk’ün vazgeçilmez bu mönüsünü Mantı, Çiğ Börek, İçli Köfte, Zeytinyağlı Ordövr Tabağı, meşrubat ve çay oluşturuyor. Tüm bayanların uğrak yeri haline gelen Pembe Köşk’ün bu mönüsünün fiyatı ise sadece 10.000.000 TL

 

 

 

Yaz günlerinde ve gecelerinde ağaçlar altında, çiçekler içinde iki ayrı bahçe katı bulunan, yerel motiflerle bezenmiş iç mekanlarda konuklarına hem yer sofrasında, hemde masada yemenin keyfini yaşatan Pembe Köşk; İzmit şehir merkezine yürüyerek sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan Köşk’ün terasından da tüm İzmit Körfezi’nin manzarasını seyretmenizde mümkün.

 

Büyüklü küçüklü toplam 9 yemekli toplantı odası, 1 terası, 2 de bahçe katı bulunan Pembe Köşk İzmit’e yolu düşen tüm konuklarını Tarih, Kültür ve Lezzet mekanına davet ediyor.

 

Pembe Köşk  Basın Sorumlusu CANER AYDIN

 

Adres: Hacı Hasan Mah. Sırrı Paşa Geçidi / İZMİT   Tel & Faks: 0 262 332 17 00–02

Web: www.pembekosk.com.tr   E-mail: pembekosk@pembekosk.com.tr

İletişim Bilgileri :

Google Reklamları

Adres : HACI HASAN MAH.SIRRI PAŞA GECİDİ VİLAYET KONUK EVİ PEMBE KÖŞK RESTAURANT /İZMİT

il : Kocaeli - Merkez
Telefon : 0 262 332 17 00
Fax : 0 262 332 17 00
Pembe Köşk Restaurant,  06.11.2006 11:48:47   tarihinde turizm index rehberine eklenmiştir.

Restaurant diğer seçenekler için tıklayın

 Ana sayfaYenilerFirma Ekleİletişim  

Otelinizi Ekleyin  |  SeyahatAcentası Ekleyin  |  Seyahat ve Turizm Kampanyaları

  

Ekonomi ve İş Dünyası