TurizmIndex.com

 Ana sayfaYenilerOtel / Pansiyon EkleBize UlaşınAçılış Sayfası YapFavorilere Ekle  

World Park Hotel

Adı / Ünvanı : World Park Hotel 

Web Adresi : http://www.worldparkhotel.com 
Hit : 6911 
Kısa Açıklama : Her şey, tarihi IV. Vakıf Han binasından büyüleyici bir otel yaratma arzusuyla başladı. IV. Vakıf Han ‘ ın ayrıcalıklı konukları göz alıcı yeni dekorasyonda Türk misafirperverliğini yaşayıp görkemli bir yaşamın keyfine sürekler. 
New Page 2

Detaylı Bilgi :

İSTANBUL’ UN KÜLTÜREL GEÇMİŞİNİ İÇ İÇE YAŞAYACAĞINIZ EŞSİZ TARİHİ YARIM ADASININ MERKEZİNDE YER ALAN ESKİ İSMİ İLE 4. VAKIF HAN BİNASI 5 YILDIZ KONFORU İLE WORLD PARK OTEL OLARAK SİZLER İLE 2 TEMMUZ, 2006’ DA BULUŞTU..

 

WORLD PARK OTEL’ DE ; 2 KING SUITE,3 SUITE,4 JUNIOR SUITE10 CORNER SUITE,65 KÜLLİYE ROOM,40 ATRIUM ROOM,5 SINGLE,15 TRIPLE, 10 DENİZ GÖREN VE 18 DENİZ TARAFI OLMAK ÜZERE TOPLAM 172 ADET SON DERECE KONFORLU VE STANDARTLARIN ÜZERİNDE BÜYÜKLÜĞE SAHİP , SİZE ÖZEL ODALARDAN OLUŞMAKTADIR.ODALARIMIZIN TAMAMINDA; MERKEZİ KLİMA,ELEKTRONİK KASA,MİNİ BAR,DİREKT TELEFON HATTI,UYDU YAYINI,KABLOSUZ İNTERNET BAĞLANTISI  MEVCUTTUR...

 

OTELİMİZİN ÇATI KATINDA 1000 KİŞİLİK ZİYAFET,DAVET SALONU VE

A’LA CARTE RESTAURANTIMIZ, 250 KİŞİLİK TOPLANTI SALONUMUZ İLE OTELİMİZİN

4. VE 5. KATINDA Kİ EXECUTIVE KATLARIMIZDA 2 ADET 40’ AR KİŞİLİK ÇOK

MAKSATLI SALONLARIMIZ VE ÇALIŞMA OFİSİMİZ İLE SİZE AYRICALIKLI TOPLANTI

VE KONAKLAMA HİZMETİ SUNMAKTAYIZ.

 

SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİN GÜNLÜK YORGUNLUĞUNU ATMAK İÇİN SAĞLIK

KULÜBÜMÜZ, SAUNA, BUHAR BANYOSU, TURK HAMAMI, JAKUZILI KAPALI YÜZME

HAVUZU, USTA MASOR VE MASÖZ LERİMİZ EŞLİĞİNDE SİZLERE HİZMET VERMEKTE

OLUP, BAY VE BAYAN KUAFÖRLERİMİZ, GÜZELLİK UZMANIMIZDA GÜZELLİĞİNİZE

GÜZELLİK KATIYORLAR.

 

GENÇ MISAFİRLERİMİZİN RAHATÇA TELEVİZYON SEYREDEREK DİNLENECEKLERİ

TELEVİZYON VE İNTERNET ODASI, ÇOCUKLARINIZIN SEVECEKLERİ OYUNCAKLAR

İLE DONATILMIŞ OYUN ODAMIZLA HER YAŞA YÖNELİK HİZMETİMİZ İLE

MEMNUNİYETİNİZİ SAĞLIYORUZ.

 

RAHATCA ALIŞVERİŞİNİZİ OTELDEN ÇIKMADAN YAPABİLMENİZ İÇİN HALI

MAĞAZAMIZ, GÖZLÜKÇÜMÜZ, SAATÇİ, BAY VE BAYAN GİYİM MAĞAZALARI,

BUJİTERİ VE KUYUMCUMUZLA SİZLERE HİZMET VERMEKTEYİZ.

:: TARİHÇE

I. Abdülhamid Külliyesinin imaretinin yerine, Külliyenin tam karşısında yapılan IV. Vakıf Han Milli Mimarlık akımının baş temsilcisi Mimar Kemalettin Beyin önde gelen eserlerindendir. Osmanlının son demlerinde modern hayata uygun iş hanlarına yoğun ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı inşa edilmiştir. 1911’ den 1926’ ya kadar yapımı süren bu bina benzerleri arasında en güzel olanıdır. Savaş nedeniyle yarım kalmış, İstanbul’ un işgali sırasında dışı tamamlanmış ancak içi eksik olarak Fransızlar tarafından “ Caserne Victor “adıyla karargah olarak kullanılmıştır.
IV. Vakıf Han’ ın Hamidiye Caddesine bakan giriş cephesi 78,70 mt. genişliğinde, 27,21 mt. yüksekliğindedir. Batı yönünde komşu binalara kısmen bitişik olarak inşa edilen binanın en geniş yerde derinliği 32, 43 mt. dir. İç avlu 35,32 mt. uzunluğunda, 5,20 mt. genişliğindedir. Avlu 1. kat üzerinden giden bir mermer kat silme ile iki bölüme ayrılmıştır. Bu silme hizasında metal konstrüksiyonlu bir camekan ile örtülen alt bölüm, mermer kaplamaları, ahşap doğramaları, özenli işçiliği ile dış cepheye yakın bir zenginliktedir. Dış cepheler batı, güney ve doğu yönlerinde kesme taş ve mermer kaplama olarak tasarlanmış , Kuzey cephesinde ise daha sade tasarlanan cephe tuğla duvar üzerine sıvalı olarak bırakılmıştır. Çatı kaplaması Marsilya kremidindendir. Hannın mimari yapısı çelik iskelet sisteminde ele alınan yapı, bodrumla birlikte 7 katlıdır. Yan yüzleri kesme taş, bölme duvarları ve arka yüz tuğla örülüdür. Çatını üzeri asbet levhalarla kaplıdır. Zemin katta simetrik olarak yerleştirilen iki giriş “ U” biçimli bir pasajın iki ucuna açılır. Bu pasajın dirseklerinde yer alan merdiven ve asansörler üst katlara bağlantılıdır. Köşelerde çatı düz inşa edilen kubbeli iki oda, bu bölümün kule görünümü kazanmasını sağlamıştır.
Mimaride kemer köşeleri ve kilitli taşlarındaki güçleler çubali konsollarındaki mukarnas, madalyon ve rumi motifleri birinci kat pencerelerine geçilen Türk üçgenleri, üçüncü kat pencerelerine geçilen mukarnaslı silmeler , dördüncü kat kemer köşelerinde mavi- beyaz çiniler, en üst kat pencere kemerleri aralarında baklava dilimli baş olan mermer sütunlar ve kubbe eteklerindeki mukarnaslı, palmetli kornişler uslubün bezeme anlayışını yansıtır.
IV. Vakıf Han’ ın içerisinde ki yüksek tavanlı odaları binada uzun yürşlere çıkabilecek koridorları, kesme taşlarla süslü sütunları, taş oyma balkonları, duvar süsleri, merdiven sahanlık ve demirleri, estetik pencereleri bulunuyor.
Vakıf Han’ ın üst katlarından ise Haliç’ in Boğaza açılan bölümü, Beyazıt Kulesi ve Camii siluetleri görülüyor. Üst katlarında boğaz havası almak isteyenler için mükemmel bir atmosfer sunuyor.
IV. Vakıf Hanı’nın kubbeli kuleleri hem Sirkeci’ nin dar sokaklarında hem de dönemin İstanbul’ nun değişen kentsel siluetinde önemli görsel çekim noktaları oluşturmuştur.

 

:: YERLEŞİM

World Park Hotel, İstanbul’ un Avrupa Yakasında Old City dediğimiz Tarihi Yarımda adasında Sirkeci ve Eminönü arasında bulunmaktadır. Havaalanına yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır.


Otele yürüme mesafesinde olan Sirkeci’ ye gelirken Muradiye Sebili’ni, Cağaloğlu’ nd
an biraz yukarı doru ilerlerken restore edilmiş tarihi bir Hamam, hemen karşısında 16. yüzyıldan kalma Hoca Paşa Camiini, caddeden biraz daha yukarı ilerlediğinizde dükkanlar sırasında Afitab’ ın yanındaki avludan içeri girince avluda yangın geçirmiş 19. yüzyıldan kalma Cenevizlilere ait taş ve duvar kalıntılarını görebilirsiniz. Yine Gülhane’ de Bab-ı Aliye ait taş işçiliği çok güzel bir sebil, Gülhane kapısının karşı köşesinde 19.yüzyıldan kalma Soğukçeşme Askeri Rüşdiyesi , caddenin ilerinde karşı köşesinde ise 18. yüzyıldan kalma Hacı Beşir Külliyesi, Camisi ve Sebilli yine Kapalı Çarşının Mercan kapısının yanında da bir çeşmesi daha bulunmaktadır. Beşir Ağa Külliyesinin yan tarafında Fatihin Sadrazamı Mahmut Paşa döneminden kalma ünlü Şengül Hamamı, hamamın ilerisinde tramvay yolunda Alay Köşkü ve ilerisinde bir binanın bodrumunda Ayios Therapon Ayazması bulunmaktadır.

Sultanahmet’ te I. Ahmed’ in yaptırdığı 1609 ‘ da yapımına başlanan Sultanahmet Camii( Mavi Camii ) , medrese darühkurra, Sıbyan mektebi, türbe, dükkanlar, hamam, darüşşifa, imaret, ve üç sebilden oluşan külliyeden oluşmaktadır. Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Sepetçiler Kasrı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı gibi tarihi görüntüler bulacağınız ve alış-veriş yapacağınız muhteşem yerler hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Yine bu bölgeden rahatlıkla taksi ile 5 dk.lık mesafede kültür, sanat, eğlence ve alışveriş merkezi olan Taksim’ e kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Eminönün’ den bineceğiniz bir vapur veya gezi teknesi ile Boğazın tüm güzelliklerini keşfedebilir, kısa ama unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.
World Park Otel, Sirkeci’ nin simgesi konumunda olan 4. Vakıf Han binasının bölgedeki tek 5 yıldızlı otel olma özelliğine sahiptir.

Şehrin merkezinde sizlere, eşsiz deniz manzarası ve tarihi görüntüler sunan bu muhteşem mekanın tadını çıkarın.

İletişim Bilgileri :

Google Reklamları

Adres : HOBYAR MAH. HAMİDİYE CAD. NO: 64 EMİNÖNÜ 34450 TÜRKİYE

il : İstanbul - Eminönü
Telefon : 0 212 527 67 67
Fax : 0 212 519 87 63
World Park Hotel,  26.9.2006 13:31:10   tarihinde turizm index rehberine eklenmiştir.

Otel 5 Yıldızlı diğer seçenekler için tıklayın

 Ana sayfaYenilerFirma Ekleİletişim  

Otelinizi Ekleyin  |  SeyahatAcentası Ekleyin  |  Seyahat ve Turizm Kampanyaları

  

Ekonomi ve İş Dünyası